vlogingwithjaiden vlogingwithjaiden
  • 20-01-2022
  • Mathematics
contestada

bradley bought nine cartons of strawberries for $29.25 james bought strawberries the same day for the same price how much did james spend if he bought 12cartons of strawberries

Respuesta :

shirleycorn
shirleycorn shirleycorn
  • 20-01-2022

Answer:

$39.00 for 12 cartons of strawberries

Answer Link
stellagwynethguzman
stellagwynethguzman stellagwynethguzman
  • 20-01-2022

Answer:

$39.00

Step-by-step explanation:

Each carton of of strawberry costs $3.25

29.25÷9=3.25

3.25×12=39

$39

Mark me as brainliest pls I need it

Answer Link

Otras preguntas

Why did slavery spread in the south?
How did the colonists Begin resisting British policies?
What are the macromolecules DNA and RNA referred to as? A-Proteins B-Carbohydrates C-Nucleic acids
in a recent year team 1 made 191 out of 238 free throw attempts and team 2 made 106 out of 160 free throw attempts. estimate the percent of free throws made by
What is a 15% discount of 29.75
Which healthcare professional is typically a secondary care provider?
And outdoor deck is 7 feet wide. The perimeter of the deck is 64 feet. What is the length of the deck?
how codominant inheritance patterns differ from dominant/recessive inheritance patterns
In following sentence, what is the subject complement? My neighbor is a newspaper reporter
a contractor needs to know the area of a sidewalk that is 2381 feet long and 7 feet wide what is the area of the sidewalk