sophiefrancis253
sophiefrancis253 sophiefrancis253
  • 20-01-2022
  • Mathematics
contestada

24 cans cost 6 pounds how much does 1 can cost​

Respuesta :

pasha73 pasha73
  • 20-01-2022

Answer:

0.25$

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What emerald city shop does dorothy visit before seeing the wizard?
I need help with this please hurry it's timed​
Randy gets in the elevator on the 4th floor and goes up 2 floors to get his friend. Then they both go down 5 floors and get out of the elevator. What floor do t
Match the term with the definition. guided by fidelity to nature or to real life and to accurate representation without idealization 1. abolitionist 2. idealist
Two sides of a rhombus are represented by (3X-6)cm and (x+14)cm. Find the length of each side in the rhombus
Please Answer 1-5 please.​
Is karina ate the yogurt a phrase or a clause
Alan is a behavior analyst consulting with a family on helping Cam their seven year old son go to bed without tantrums. Right now her tantrums last two to three
Even after that large purchase at Best Buy, you decide to go to Target to grab a few things that you missed. You purchase WWE 2K21 for $49.99, Starbucks Vanilla
Medical anthropology takes a holistic approach to health. In addition to examining meaning and power, what else does this approach include