b4rmrbbfpp
b4rmrbbfpp
21-01-2022
Mathematics
contestada
20 pounds of pet food for 14.99
Respuesta :
ajsoccer0618
ajsoccer0618
21-01-2022
Answer:
about 0.75 per pound
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 26+ )
Otras preguntas
Rahul bought a sofa set for 25000 and sold it for 32000 what was his profit or loss
What are some ways beverage companies can help protect the environment?
Sec:- Roll no: Find and circle all the adjectives in the given sentences. 1. Nathan bought a shiny red car. 2. The spotted cow ate grass. 3. A brown owl hooted
Explain what is smaller than bacteria?
Which of the following statements could be used to describe the theme of a text? (1 point) Moira has long brown hair and always wears purple o It's important to
Apple weights in an orchard are normally distributed. From a sample farmer Fred determines the mean weight of a box of apples to be 270 oz. with a standard devi
(b) A sum of money is deposited at 7% per annum simple interest. If the yield after 3 years is $7 744, find the original sum of money.
Of the enumerated methods of note-taking, what is your MOST favorite and why?
Which statement best describes how both formats influence understanding of the topic? The passage explains the detailed results of the voting, and the chart sho
A 1.7 kg object is moving to the right in the positive direction with a speed of 1.5 m/s.