alianaollie
alianaollie alianaollie
  • 22-01-2022
  • Mathematics
contestada

can anyone please help me? this is algebra

can anyone please help me this is algebra class=

Respuesta :

Jasminebrawner Jasminebrawner
  • 22-01-2022

Answer:

11

Step-by-step explanation:

You put the 3 in the place of the X

which means X^2 would be 3^2

That would be 9

You would then add 9 + 2

11 would be your answer

Answer Link

Otras preguntas

Which ratio has a unit rate of less than 1
$11.49 for 3 packages
Sidney is making bracelets. 3 bracelets require 21 beads. How many beads to make 32 bracelets? Write the equation as y=ax
Why do you measure the disappearance of reactant and not the appearance of product in this experiment?.
Hey I need help solving this!!! 15 points for who can ever help meeee
Sylvester stallone was born on the exact same day as which former u. S. President? bill clinton george w. Bush donald trump barack obama.
when creating using silverpoint as a technique, artists often use , a process in which the artist uses closely arranged parallel lines to create value.
9 Two radios were bought at the same cost. One was sold at a profit of 12% and the other at a profit of 17%. If the difference in the selling price of the two r
1. It costs $5820 to get new windows for a certain house. Each of the 28 windows costs the same amount. (a) Determine an estimate for the cost of each window. J
use the previous problem to prove the following with induction. for n ∈ nand every tournament with n players, there exists a win-sequence x1, . . . , xn that in