Person0n1nter Person0n1nter
  • 18-01-2017
  • Mathematics
contestada

A box of 12 orange crayons cost $0.96. How much does 1 crayon cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 18-01-2017
you have to divide .96
Answer Link
kittykat62603
kittykat62603 kittykat62603
  • 18-01-2017
0.96 / 12 = 0.08.

One crayon costs $0.08
Answer Link

Otras preguntas

Describe how consumers have influenced the success of products in recent years?
what will 53,000 rounded to the nearest ten thousand  be how do I show my work on a  number line
in the question do thin liquids freeze faster than thick liquids what would the independent and dependent variables be?
S=2WH+2WL+2HL SOLVE FOR L
What number has factors that add up to thirty
- ØErin enjoys dancing- ØErin’s favorite dance is the Lindy HopWhich is the best way to combine this information into a grammatically correct sentence?A. Erin e
1/6d + 2/3 = 1/4(d-2)
What is a hypotonic solution?
Write 47.5 in decimal words
it cost mrs.sapanaro $245 for her and 6 people to take a day-long guided tour of the Everglades. how much does the guided tour cost per person?