lolaoaloslsosa lolaoaloslsosa
  • 17-02-2022
  • Mathematics
contestada

A cheese pizza from Pizza Pie is cut into eight equal pieces. When slices are sold individually, each slice costs $1.85. Let c represent the cost of the entire pizza

Respuesta :

raraenny2007 raraenny2007
  • 17-02-2022

multiply the amount of one piece with the number of pieces

1.85×8=14.8

Answer Link

Otras preguntas

Solve this: Profit and Lossʘ‿ʘ​
A single fair die is tossed twice in succession. Determine the probability of getting a three on the first toss and an even number on the second toss.
Zoe walks 13of a mile every 25of an hour. How many miles does Zoey walk per hour?
A building company completes 42 homes every two months at this right how many homes can become the company complete in six months
why muslims won election of 1945?
Use trigonometric rates to find the missing angle.
Geometric series: Please help quick!
A delivery truck is transporting boxes of two sizes: large and small. The combined weight of a large box and a small box is 70 pounds. The truck is transporting
What was a major result of the civil war
Pls help with times tables if u click there will be a picture