sydneyjaskeedhelG sydneyjaskeedhelG
  • 20-01-2017
  • Mathematics
contestada

If a 48-piece set of stainless steel flatware costs $124.80 at bed bath & beyond, what is the cost per piece?

Respuesta :

Lordsav
Lordsav Lordsav
  • 20-01-2017
$2.60 per piece of stainless steel
Answer Link

Otras preguntas

What is the decimal equivalent of 4 over 9.? 0 point 1 bar. 0 point 2 bar. 0 point 3 bar. 0 point 4 bar.
Port 25 is currently closed on your firewall. what does this mean? a.
3+6+9+...+123 afla numarul
Which unit abbreviation is a measurement of force??
Will upvote! What law of nature did Newton discover and how did he relate his discovery to the relationship between the Earth and the Moon?
A roll of wire holds 3 meters of wire. about how many inches of wire does the roll hold?
ming is making cookies to make 30 cookies his recipe requires 3 eggs using this recipe what is the total number of eggs he will need to make 120 cookies
What has formed as a result of diverging plates
¿Te gustaria jugar al futbol conmigo? -si,te gustaria jugar contigo -si,me gustaria jugar contigo -si,me gustaria jugar conmigo -si,me gustaria jugar conmig
the french club is sponsoring a bake sale. if their goal is to raise at least $135, how many pastries must they sell at $3.00 each in order to meet that goal? w