julissabitsui
julissabitsui julissabitsui
  • 18-02-2022
  • Mathematics
contestada

The price of grapes, g, is $2.19 per pound. The price of bananas, b, is $0.59 per pound. The price of pears, p, is $1.49 per pound.

Respuesta :

rosearcan4 rosearcan4
  • 18-02-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

Ver imagen rosearcan4
Answer Link

Otras preguntas

Why were fungi once classified as plants? What findings led to their reclassification into their own kingdom?
A broken clock is set correctly at 12:00 noon. However, it registers only 20 minutes for each hour. In how many hours will it again register the correct time?
Which event of the early 1900s is evidence that Upton Sinclair's novel The Jungle had an important impact on the United States?
what is 11/2 as a percent
Successive discounts of 20% and 12% are equivalent to a single discount of:
what body of water is located west of mexico?
Rational expressions? 5+2/p=17/p (/ means a fraction symbol)
Carlos has a 1.2 meter long piece of wood. He wants to cut it into 3 equal lengths. How long should each piece be in millimeters ?
What is three tenths plus three fifths
why do you think the eardrum and the tiny bones are so far inside the head