sydeny
sydeny sydeny
  • 20-01-2017
  • Mathematics
contestada

at the market ,7 apples cost $ 4.55 how much will 9 cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 20-01-2017
So what you will do is divide 4.55 by 7 to find the cost of one apple which is .65 so .65 multiplied by 9 is 5.85$ so, 5.85$ is your answer.
Answer Link

Otras preguntas

Two parallel lines are crossed by a transversal . What is the value of k?
Why do plants rely on photosynthesis and cellular respiration for energy but animals only rely on cellular respiration
A summer camp has 32 campers. A total of 22 of them swim, 20 play softball, and 5 do not swim or play softball. Which values complete the table? a = 15, b = 10
what issues led to the development of a two-party system?
A woman took a road trip from Phoenix, AZ to Chicago, IL. The trip was 1,750 miles and it took her 31 hours. What was her average velocity rounded to the neares
Explain the significance of the following terms. a. federalism b. legislative branch c. judicial branch d. checks and balances e. amendment
Who did Isaac Newton study with
What is the solution to -x+3y=2 X+y=-2
Y'all, please help a girl out. ಥ_ಥ This problem is driving me nuts, but it's simple but I can't get the answer and that's why I'm going nuts. Please help. (╥﹏╥)
Why was Assyria’s army so strong? I’m not really sure. Please help!