TravelerStoopid
TravelerStoopid TravelerStoopid
  • 17-03-2022
  • Mathematics
contestada


Jennifer bought 3.4 pounds of apples. She paid $.89 per pound. How much did Jennifer pay for
the apples?

Respuesta :

zhiyanawilliams02
zhiyanawilliams02 zhiyanawilliams02
  • 17-03-2022

Answer: $3.03

Step-by-step explanation: my sister did this same question

Answer Link
natlone22
natlone22 natlone22
  • 17-03-2022

Answer:

$3.03

Step-by-step explanation:

3.4*.89

Answer Link

Otras preguntas

A group of habitats makes up a _____. community, biome, population
write any two causes of spreading HIV/ AIDS?
Which person played a minor role in the passing of atomic secrets to the Soviets?
how can you use graphs to represent and analyze proportional relationships
substitution x+2y=3 -3x+4y=-4
Nutrients can be obtained from eating only one type of food. a. True b. False
what was the name given to Theodore Roosevelt's plan to keep the weathly from taking advantage of small businesses and the poor?
An object under only the force of gravity is said to be in
A(n) _________________________ conveys a visual representation of data.
Calculate the number of grams of COOH 3 CH in the vinegar.