aaliyahhhhhhzzz aaliyahhhhhhzzz
  • 17-03-2022
  • Mathematics
contestada

George visats a store to buy 2 flash drives. They are priced at $28 each How much
does he need to spend on his purchase?

Respuesta :

lattemochamacchiato
lattemochamacchiato lattemochamacchiato
  • 17-03-2022

Answer:

$56 dollars

Step-by-step explanation:

If the flash drives are $28 each, then buying two flash drives will cost 2 * 28 = 56 dollars in total.

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE help me!! :) .
What is the main function of starch in plants?
when doing a ________ for the purpose of career planning, you should take your skills and interests into account
What group grew larger as a result of the triangle shirtwaist factory fire?
HEEEEEEEEEEELLLLLLLLLLLLLPPPPPPPPPPPP A right triangle ABC is shown below: A right triangle ABC with height AB labeled 4 units and base BC labeled 5 units is sh
Somebody help pls:)))
mrs.Ibarra wants to create a right trianglw for a geometry test. She plans to use 15, 36, and 41 as side lengths. Which statements should she consider to determ
Under the Morrill Land Grant Act of 1862, public land was set aside for which purpose?
what is the purpose or function in creation myths for society and individuals? why do creation myths exist?
School newspaper staff went to three different sports games to survey students on their favorite sport, and the results are shown in the table below. Are these