lcolvin1 lcolvin1
  • 17-03-2022
  • Mathematics
contestada

. Paul bought 5 books for $30.85. About how much did each book cost?

Respuesta :

ls4063 ls4063
  • 17-03-2022

Answer:

$6.17

Step-by-step explanation:

you take 30.85 divided by 5 because there are 5 books and your answer is 6.17

Answer Link

Otras preguntas

To find mileage, or how many miles a car can travel per gallon of gasoline, you can use the expression m/g, where m is the distance in miles and g is the number
What are some powers of the national government, especially in times of civic unrest
This organ is always found at the core of all animal cells and plant cells?
Patients can usually phone in refill requests using what kind of system? A. Interactive voice response B. Electronic prescribing C. Automated dis
why did English immigration to the colonies slow after 1660
What is the sum of9x+7
What is this equal to 3(2-4x)+4x>17
Since 1946 the United Nations has been trying to eliminate nuclear weapons while at the same time seeking reduction of other armaments. a. Fragment B. Run-on C
How did France come into possession of Louisiana?
why might historians need to describe different places?