konnerbro7697 konnerbro7697
  • 17-03-2022
  • Mathematics
contestada

I NEED HELP PLEASE I don't know how to do it

I NEED HELP PLEASE I dont know how to do it class=

Respuesta :

luislaw1962 luislaw1962
  • 17-03-2022

Answer:

$1.68

Step-by-step explanation:

To find the answer we have to find the unit price of the coffee per one ounce.

$11.78 ÷ 7 = $1.68285714

Round your answer to the nearest cent.

$1.68

The cost per ounce is $1.68.

Answer Link

Otras preguntas

Who was the Soviet leader during both the Eisenhower and Kennedy presidencies?
how can you write 310,763,163 in word form
Using examples explain what inputs eBay might be using in conducting its business . What are eBay outputs ?
I jogged for 3 2/5 miles in 7/8 hours what average speed in miles per 1 hour
Is 85 prime or composite
Is a penny soluble in water
how to use infiltrator in a sentence
When might knowing the relative location be more helpful?
Is 85 prime or composite
Many Mayas lost all of their belongings and were forced out of their villages during the civil war that raged in Guatemala for more than ____ years.