NYAME5664 NYAME5664
  • 19-03-2022
  • Mathematics
contestada

I have a math problem that i need help with.

I have a math problem that i need help with class=

Respuesta :

chibabykalu16
chibabykalu16 chibabykalu16
  • 19-03-2022

Answer:

Total cost = $1,481.9

Solving steps:

Step 1: And all the total requirements for each person

=> $52.95 + $18.95 + $33.95

Add all the values

=> $105.85

Step 2: Multiply it by 14

=> 105.85 × 14

multiply 105.85 by 14

=> $1,481.9

Answer Link

Otras preguntas

What is the purpose of the Senate Bill 1070 passed in some US states
The idea that logic and reason could be used to improve society and government was a common belief of
if you upgrade your memory but notice the RAM count does not reflect the additional memory, what should you do ?
Which of the following equations is perpendicular to y = 2x + 5 and passes through the point (4 , 6)? A. y = – 1 2x + 8 B. y = 2x + 8 C. y = – 1 2x – 2 D.
What is an equation of the line with slope 3/2 and y-intercept −1?
You suspect your friends has been using drugs for sometime but have been afraid to confront him he used to be very attractive guy that all the girls like but pe
What is the solution for the system of equations? Use the elimination method to solve. 2x+y=20 -5y=-6x+12
An electric heater uses 3/5 watts power each hour. How man watts power will the heater use in a 1/2 hour
Stress has an affect on every system of the body? True of False
Your friend from Europe would like to visit the United States in the winter but wants to avoid any areas that are cold. Where should you recommend she go? A. Fl