jullicediaz8
jullicediaz8
20-03-2022
Mathematics
contestada
8 apples cost $1.44 how mucho is 1 cost
Respuesta :
Intriguing456
Intriguing456
20-03-2022
Answer:
$0.18
Step-by-step explanation:
apple(s) : price
8 : $1.44
4 : $0.72
2 : $0.36
1 : $0.18
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 33+ )
Otras preguntas
Your friends invite you to a daylong movie marathon, but the marathon interferes with your daily exercise routine. What is the healthiest personal choice that y
Why does the monks tales fit the category of parable
Which description identifies the correct charge of each atomic particle? A. electron = positive; proton = negative; neutron = no charge B. elect
Jeff bought 24 CD's for $300.00. Assuming that all the CD's cost the same amoung, how much would it cost jeff to buy 36 CD's?
Identify this symbol. Al+3 anion cation atom molecule
The process of combining information from more than one sensory system is called:
First impressions are often based on _____. interjections gestures names personal appearance
Why did coal decline in South Wales?
What is the role of the air spaces in insulating materials? Select all that apply. They trap heat in the spaces. They puts gaps between the particles to slo
4 9/10 divided by 2 3/5