ronandcaseyrealtors ronandcaseyrealtors
  • 20-03-2022
  • Mathematics
contestada

Can you guys please help me with all these questions I will give you the brainliest answer just please help

Can you guys please help me with all these questions I will give you the brainliest answer just please help class=

Respuesta :

jsaluga29
jsaluga29 jsaluga29
  • 20-03-2022

Answer:

brand b

Step-by-step explanation:

to find the unit price you have to divid the # of items but the price

so for brand a you would do

1.54/36 which equals 0.04

and for brand b you would do

1.66/48 which equals 0.03

brand b is cheaper by 0.01

Answer Link

Otras preguntas

The fur on an arctic polar bear appears white all year. The color of the fur is an example of O A. an organism exchanging materials with its environment B. an a
If y − 3 = 3x, which of the following sets represents possible inputs and outputs of the function, represented as ordered pairs? (Thanks in advance)
A rectangular solid with a square base has a volume of 4096 cubic inches - determine the dimensions that yield the minimum surface area
8 Which sentence is written correctly? O A. Phew, that falling piano nearly landed on me B. Phew! That falling piano nearly landed on me! C. Phew that falling p
Describe five examples of civil engineering projects.
Which expressions are equivalent. Picture Provided. NO LINKS! NEED ANSWER ASAP
I need help with 45 and 48
2. Which equation represents a line that is perpendicular to the line represented by y = 2/3 + 1
6. Before the 17 century, what did people believe the solar system looked like?
What type of breakfast offers black pudding, mushroom and tomato or baked beans? A.English breakfast B.Continental breakfast C.American breakfast D.Chine