catetorrado15 catetorrado15
  • 21-03-2022
  • Mathematics
contestada

Chris bought 26 pounds of sugar for $11
How many pounds of sugar did he get per dollar?

Respuesta :

DanLoz03
DanLoz03 DanLoz03
  • 21-03-2022

Answer:

2.36lb/$

Solution:

(26lb) ÷ (11$) = 2.36lb/$

Answer Link

Otras preguntas

In a unified command, members representing multiple jurisdictions and agencies work together to establish:
Does anyone know the answer
Point of view is part of the appeal of 1001 Nights. In at least one hundred words, discuss why the reader accepts Shahrazad as a narrator.
help! i’m so confused.
How would you solve A+B+C+A+C?
Tom is a very successful investment advisor representative and has decided that he is going to hire another investment adviser to help him manage some of his cl
Margot's dad has 7 striped ties and 21 solid ties. What is ratio striped ties to solid ties
someone please help. Will mark brainliest!
Consider the expressions ab^2 and a^2b^2. Are the two expressions equivalent? Which properties did you use to prove or disprove?
Which types of media glamorize alcohol use? Select three options.