daeonathursday9 daeonathursday9
  • 19-04-2022
  • Computers and Technology
contestada

By buying in bulk, Deborah managed to have 6,000 CDs manufactured for $9,000. What was the cost per unit for manufacturing?

Respuesta :

julianabarron28
julianabarron28 julianabarron28
  • 19-04-2022

Answer: It would be $1.50 per unit

Explanation

Answer Link

Otras preguntas

What two practices complement each other within the global carbon cycle
The revenue R you receive for selling pizza slices depends on the price p that you charge per slice and is modeled by R =-16p 80p + 5. What is the domain of thi
About how many miles did the Khanate of the Golden Horde stretch from east to west?
Which of the following characteristics of living things best explains why some North American birds fly south for the winter? a. Living things respond to their
Which statement is true about the ratios of squares to circles in the tables? O The ratios in Table A are greater than the ratios in Table B. O The ratios in Ta
what is this p + 1 = 10
Lack of downtime negative or positive
Fill in the blanks to complete the equation that describes the diagram.^^
ASAP plz helpp! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
Joanne slices a large banana bread into 10 pieces. There are 2 adults and 2 children who get a piece of banana bread. The rest of the pieces will be donated to