JustNoodlesDude JustNoodlesDude
  • 20-04-2022
  • Mathematics
contestada

July bought 16 quarts of vinegar for $10.40. How much did she pay for 1 quart of vinegar?

Respuesta :

jeaninedaniels
jeaninedaniels jeaninedaniels
  • 20-04-2022

Answer:

1.53$

Step-by-step explanation:

Do the equation 16 / 10.40 = 1.53.

pls give brainliest

Answer Link

Otras preguntas

George Grenville viewed the Stamp Act primarily as a means to?
What are three examples of things that only apply to relative dating.
Some processes that occur in a cell are listed below.A. utilize energyB. detect changes in the environmentC. rearrange and synthesize chemical compoundsWhich pr
jack, jill and bill each carried a 48-ounce bucket full of water down the hill.  By the time they reached the bottom, jack's bucket was only 3/4 full, jill's wa
Suppose that you hear a clap of thunder 16.2 s (seconds) after seeing the associated lightning stroke. The speed of sound waves in air is 343 m/s and the speed
what makes volcanoes violent?
A student is interested in whether students who study with music playing devote as much attention to their studies as do students who study under quiet conditio
How is the behavior of waves affected by a medium?
1.30% of what number is 96? 2. 63 is 15% of what number?
Some processes that occur in a cell are listed below.A. utilize energyB. detect changes in the environmentC. rearrange and synthesize chemical compoundsWhich pr