djuraevas15
djuraevas15 djuraevas15
  • 20-04-2022
  • Mathematics
contestada

Write the unit rate for each of the following

Write the unit rate for each of the following class=

Respuesta :

jnrkc
jnrkc jnrkc
  • 20-04-2022

Answer:

1. $36/4 hours = $9per hour

2. 350miles/7hours = 50mile per hour

3. 1.60 / 20 = $0.08 per pen

Answer Link

Otras preguntas

which graph of distance traveled versus time represents the motion of the freely falling stone
Which battle gave the union unrestricted access to the Mississippi river after a long siege?
what is the answer to this : (3m 3 - y)(3m 3 - y)
Simplify the expression (3-i)-(2+6i)
help asap i will upvote James sold 450 tickets for the community play. Tickets for children cost $2, and tickets for adults cost $5. James sold $1,800 worth of
Which sentence from the world on the turtles back best illustrates why the story is considered a creation myth
(8 + 2) – (7 – 2 * 3) =
Though written just 25 years apart, "the yellow wallpaper" and "winter dreams" have very different views about which topica.the importance of educationb.the soc
What are all the dimensions of wellness?
Substances that are less dense than water will_____ and substances with a density that is greater than 1.00 g/ml will____