jhamilotn jhamilotn
  • 20-04-2022
  • Mathematics
contestada

5 lb of apples at 2 lb for $0.80 ​

Respuesta :

alaskabannov alaskabannov
  • 20-04-2022

Answer:

2 dollars for 5 lb

Step-by-step explanation:

^

Answer Link
kawaiigirl15
kawaiigirl15 kawaiigirl15
  • 20-04-2022
It’s $2 for 5 pounds of apples
Answer Link

Otras preguntas

___ are written laws that establish certain courses of conduct that must be adhered to by the covered parties.
What did the northern states invent during the civil war?
What makes communication dynamic?
List four elections which might be considered critical
While johnson was president, what did the majority of congress do?
Read the thesis statement below and answer the question that follows. Drug use is bad for society. How can this thesis statement be improved?
The football team has played 12 games so far this season. They have won 8 games. What percent of their games has the team lost? 33% 67% 75% 80%
Identify the characteristics of communication that is not based on formal language
Who referred to the domino theory as a reason to support liberation of communist countries? Eisenhower Truman Johnson Roosevelt
What did chingachgook do to the french sentinel who was guarding the shore of the pond?