vwasserzug0001
vwasserzug0001 vwasserzug0001
  • 16-05-2022
  • Mathematics
contestada

Strawberries cost $2.14 per pound and Annie purchased 1.3 pounds. How much did she pay for strawberries if her answer is rounded to the nearest cent?

Respuesta :

Beanie819
Beanie819 Beanie819
  • 16-05-2022
2.78 cents :) good luck
Answer Link

Otras preguntas

A carpenter builds stools that have 3 legs each how many legs does the carpenter use to build 5 stools use array to explain how you know your answer is correct
What are the coordinates of the endpoints of the midsegment for △RST that is parallel TS¯¯¯¯¯ ?
what common side do GDE and HED share
Gerard bought 9 hamburgers and 3 orders of fries for 24.75. Chris bought 6 hamburgers and 4 orders of fries for 19.50. Each hamburger cost the same amount. Each
Find the next two terms in the sequence. 0, 1, 4, 9, ... A. 13, 17 B. 13, 18 C. 16, 25 D 16, 23
What is the internal membrane covered with ribosomes where proteins are made?
How did napoleon gain popularity in france?
Someone please help me with my homework please
Who tried to abolish the slave trade
Place the following words in the correct order to make a complete sentence: (4 points) 1) puedo 2) ir 3) no 4) al cine Question 16 options: 1) 3124 2)