solanohector994
solanohector994 solanohector994
  • 17-05-2022
  • Mathematics
contestada

help plsssssssssssssssssssssssssssssssssssssss

help plsssssssssssssssssssssssssssssssssssssss class=

Respuesta :

auri13
auri13 auri13
  • 17-05-2022

Answer:

A. p=0.42n

Step-by-step explanation:

2.52/6 = $0.42

$0.42 = the cost of one oranges

So,

To find the cost of n oranges you need to multiply it by 0.42

P=0.42 x n

Ex. Find the price of 4 oranges

So you're going to multiply 4 by 0.42 to get the cost of 4 oranges that will equals $1.68

The answer is p=0.42n

Answer Link

Otras preguntas

Identifying what you will need to review takes place during?
describe the relationship between the value of (126+9) and (126+9) / 2.
Reagan wanted a strong: educational system military legislature court system
Doing a warmup before exercise is important because it
Food travels from the mouth to the stomach via the __________. A. gallbladder B. liver C. intestines D. esophagus
Is part b right?????
If (3,y) lies on the graph of y=-(2^x) then y =
what was the most important elements of Sparta soceity
Oxygen is one of the six basic nutrients. True False
6b+6=48 what is the value of b