lyonsz4113
lyonsz4113
18-05-2022
Mathematics
contestada
Can someone help me with this please.
Respuesta :
anastasiavel0826
anastasiavel0826
18-05-2022
Answer: A, because 4.47 divided by 3 is 1.49 so 1.49x whatever amount of apples your looking for(x) would equal the price(p)
Answer Link
brieanna160
brieanna160
18-05-2022
the answer is a
Correct answer is (A)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 31+ )
Otras preguntas
Your roommate has come to you asking for your advice with her romantic partner. Based on the research by Rusbult (1987) regarding behavior in a troubled relatio
Please help. Which of the following statements BEST represents the colonists' approach to dealing with the Dartmouth? A They planned to show
What was the first major legislation designed in the United States to provide social programs to citizens within our government? The Great Society The Americans
There is one verb tense error in this paragraph. Correct it:Besides pay, summer jobs were an invaluable way for young people to gain confidence and new skills.
how many 5 letter combinations can be created from the letters in the world “friendly” assume that the order of the letters does not matter
a)y=x+4y=2x+3 simultaneous equations
Please help with this question
Write an equation of the line that passes through the given points. (-1,5) and (2,-7) Pls i need help for the question
How do I figure out what p equals -2/5=3/8+p
NEED HELP ASAP PLEASE