user2916491 user2916491
  • 18-05-2022
  • Mathematics
contestada

Help i don’t know how to do this

Help i dont know how to do this class=

Respuesta :

esilverman565
esilverman565 esilverman565
  • 18-05-2022

Answer:

ok so first you add all the prices together.

$9:00+$7:00+$8:00+$6:00+$4:00=34

then divide 34 by the number of prices.

34/5

then you get the mean

$6.8 is the mean

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what are some ways of adopting a therapeutic lifestyle?
pa answer po lahat neto, i will give 20 points and i brainliest kopa thankyou in advance!
what could the near future of the continent of Antarctica look like?
I need help with this Question.
What is Juneteenth? Why is it important? What states celebrate Juneteenth?
explanation of the interrelation between competition and cooperation
One way to think about how much a pizza costs is to consider how much it costs per bite. You can calculate an approximate cost per bite ( B ), of a pizza, using
The cost of Greta’s order before taxes
April Fools' Day is celebrated around the world, although it varies somewhat from country to country. In the United States, for example, it's a day to play prac
The time (in minutes) between telephone calls at an insurance claims office has the exponential probability distribution: f(x) = 0.80e-0.80z a. What is the mea