28000623 28000623
  • 18-05-2022
  • Mathematics
contestada

4.80 for 16 ounces of cereal how much did i spend per ounce?

Respuesta :

beinggreat78
beinggreat78 beinggreat78
  • 18-05-2022

Answer:

0.3 per ounce

4.80 / 16 = 0.3

0.3 × 16 = 4.80

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following was an important result of the Concordat between Napoleon Bonaparte and the Catholic church
Into what three areas are the natural sciences commonly divided
if a 100 N net force act on a 50-kg car, what will the acceleration be
What does it mean that the hospitality and tourism industry has an inseparability of product and consumption?
A comunicação só poderá existir quando duas ou mais pessoas estiverem interagindo em torno de uma mensagem, seja ela escrita ou oral por um veículo de comunicaç
how do you solve -2x=4
what factor is paired with 6 to give 24?
By the Renaissance theory of correspondences, the heart of the family is the a. Father. b. Grandmother. c. Grandfather. d. Mother
82,321 to the nearest hundred ?
Convert the length 7 centimeters to meters. Compare the numerical values when both numbers are written in scientific notation