SomeoneWhoWantAnswer SomeoneWhoWantAnswer
  • 20-05-2022
  • Arts
contestada

5. Grapes
2 lbs
$3.79/lb
Answer:

Respuesta :

allies6473 allies6473
  • 20-05-2022

Answer:

7.58

Explanation:

3.79+3.79

Answer Link
LuckyWishes
LuckyWishes LuckyWishes
  • 20-05-2022
2 pounds of grapes for $3.79/lb would be $7.58 (not counting us tax or anything else that might add to the price). I think that’s what you were asking for? If not just let me know.
Answer Link

Otras preguntas

A gram of protein, a gram of fat and a gram of carbohydrates all contain 4 calories. Select one: a. True b. False
Deamination occurs mostly in the brain. T/F
algebra 2 help please​
solve the system using substitution x=3y-11 4x-3y=-26
What’s 4 1/5-2 3/5 I really need helo
Who were the Rosenberg
he design of a work of art influences the ____________ created within the piece and felt by the observer. a. content c. form b. subject matter d. composition
Please help me out????? :)
Using V = lwh , find an expression in factored form for the volume of this prism. Explain the general steps you used to arrive at this answer.
What is the measure of ∠E?