preciousverduzco10 preciousverduzco10
  • 20-05-2022
  • Mathematics
contestada

A pack of cookies costs $4.35 if the pack contains 48 cookies what is the cost per cookie

Respuesta :

Edgyc0m101
Edgyc0m101 Edgyc0m101
  • 20-05-2022
4.35/48 = 0.090625
Answer: 0.090625
Answer Link
FDIRTRIDER
FDIRTRIDER FDIRTRIDER
  • 20-05-2022

Answer:

4.35

Step-by-step explanation:

48 divided by your price

Answer Link

Otras preguntas

explain how u got it too ty :)
HELP ME WITH THIS PLSSSSS!!! SAT MATH
what dose a and x equal 2³x 5- (√-1) a+ 5a - 3÷ x³
Photos example whether medical quackery, nutritional quackery or device quackery​
jennas dogs used 9 chew toys last year. The animal shelter used 2,277 chew toys. How many times as many chew toys did the animal shelter use?
can you help me please with my homework​
Your friend tells you about a new kit you can buy that will allow you to test your DNA to determine what characteristics (eye color, hair color, intelligence le
Please Help !! Brainliest !! ​
Hey anything on robotics
Help me out plz. I’m struggling.