Kingadrian7025 Kingadrian7025
  • 20-05-2022
  • Mathematics
contestada

Carrie buys 1000 candy bars for $350. what is the unit cost per candy bar?

Respuesta :

jadealexa16
jadealexa16 jadealexa16
  • 20-05-2022
answer: $0.35

350/1000= 0.35
Answer Link

Otras preguntas

S (19x-2)2 V T (14x + 17)* U
What are the endings for AR verbs in the ‘yo’, ‘tú’ and ‘él/ella/usted’ forms?
7-3(5x + 2) = 3 (7 - 3x) +4 find x
What does the Present Simple do?
Find the value of x. Then find the angle measures of the polygon.
the zero of the polynomial f(x) = -2x +8​
Here are a list of numbers. 51,38,48,36,39,40,39,47 a) Work out the range of the numbers in the list. b) Work out the mediann of the numbers in the list
Select the correct answer. What is the effect of dramatic Irony in the passage? A. The dramatic Irony contributes to the resolution by showing how Feste tries t
Brandy drove four times as far as Tomas. Together, they drove 75 miles. Which equation below can be used to find the number of miles Tomas drove? A. 4x2n=75 B
Select the correct answer. Fiona has to plot a histogram of the given data. 82, 83, 89, 67, 65, 88, 66, 69, 83, 81, 94, 68, 82, 69, 86, 83, 88, 62, 64, 93 Which