joycebenyamine joycebenyamine
  • 20-05-2022
  • Mathematics
contestada

A company orders 9 boxed lunches from a deli for $81.90. If each boxed lunch costs the same amount, what is the unit cost of each boxed lunch?

Respuesta :

livbalch livbalch
  • 20-05-2022
$9.10 each boxed lunch
work:
81.90 divided by 9 equals 9.10
Answer Link

Otras preguntas

What is the answer? Reduce 981/387
Write the equation for the complete oxidation of glucose in aerobic respiration.
What role do catalysts play in chemical reactions?
How do carrier proteins transport substances across cell membranes?
128 is 74% of what number? If necessary, round your answer to the nearest hundredth.
128 is 74% of what number? If necessary, round your answer to the nearest hundredth.
Two less than 2 times a number is the same as the number plus 64
Consider a bathtub filled with water, with a plug in the drain. How long would this be considered a closed system?
what is the scientific notation of 8,795,000
What is 1/125 as a decimal