joycebenyamine joycebenyamine
  • 20-05-2022
  • Mathematics
contestada

A company orders 27 boxed lunches from a deli for $294.30. If each boxed lunch costs the same amount, what is the unit cost of each boxed lunch?

Respuesta :

michaelgreenjr12
michaelgreenjr12 michaelgreenjr12
  • 20-05-2022

Answer:

Answer = 10.9 Explanation: 294.30/27=10.9

Answer Link
nella6750 nella6750
  • 20-05-2022
294.3/27=10.9
1 boxed lunch is $10.90
Answer Link

Otras preguntas

3. List the main phases of mitosis in order from start to finish. *
Which desire contributed to the start of the Age of Exploration? A. Asian merchants' desire to export luxury goods B. Muslim rulers' desire to conquer new terri
which of the following would most likely improve coordination between marketing and sales? salespeople should directly participate in the development of new pro
2(2x+6)=13 what is x
"-24" ≤ 2 x - 10 < "-6"
2x+3)(3x2+x+5 in standard form
Complete the equation of the line through ( 6 , − 6 ) (6,−6)left parenthesis, 6, comma, minus, 6, right parenthesis and ( 8 , 8 ) (8,8)left parenthesis, 8, comm
/7= 28/49 what’s the equivalent fraction
Given that log (4)≈ 0.56 and log (3)≈ 0.44, evaluate each of the following: a) log (0.75) b) loga (√3)~ c) log (12) d) log(64)~ e) log (48) ~ f) log (2.25)
A car is being driven at a race track. During which, segment(s) of the trip was the car stopped?