joycebenyamine joycebenyamine
  • 20-05-2022
  • Mathematics
contestada

A company orders 30 boxed lunches from a deli for $300. If each boxed lunch costs the same amount, what is the unit cost of each boxed lunch?

Respuesta :

emmawolfe000 emmawolfe000
  • 20-05-2022
Answer: $10
300/30= 10
Answer Link
Mijones83
Mijones83 Mijones83
  • 23-05-2022
300 divided by 30 is $10 so the answer js $10
Answer Link

Otras preguntas

When creating a budget, you must track both your budgeted expenses and your [blank] expenses. A. Actual B. Potential C. Likely (Economics)
Which of the following is NOT a product of the Echo Chamber Effect? A. Dissenting opinions are ignored by individuals. B. Individuals hear their own opinions
The presence of chyme in the duodenum stimulates which hormones
What is the product of 5 - 3i and 4 - 5i?
Which of the following illustrates the difference in scientific understanding between the Europeans and the Africans? A. "'By the simple exercise of our will
What does Abigail do when suspicion that she might be pretending falls on her?
If 42 × 43 = n, then which division equation is also true? A.43 ÷ 42 = n B.42 ÷ n = 43 C.n ÷ 43 = 42 D.42 ÷ 43 = n
Vivian's insurance company pays for 80% of her foot surgery after she pays a $500 deductible. How much will Vivian pay for her surgery if it costs $9600?
What is the mountain ridge between the black and caspian sea?
Where were the dinosaurs discovered by scientists working for the national science foundation located?