4003582 4003582
  • 21-05-2022
  • Mathematics
contestada

Breanna purchased 8 oranges for $10.00. Jonathon purchased 6 oranges for $8.00. What was the unit rate for each purchase?

Respuesta :

8607670
8607670 8607670
  • 21-05-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

breanna's oranges were $1.25

jonathon's oranges were $1.33

Answer Link

Otras preguntas

I need help with number 1
[tex]\frac{-9}{5}+ \frac{7}{2}[/tex]
A recipe for fruit salad includes cups of grapes for 4 servings. How many cups of grapes are needed for 30 servings of this fruit salad? {7.4D}
Evolution webquest: 6. In the island he visited, Darwin found_____, but not______ species of flinch. answer
When an artist creates a work of art that will serve a useful, tangible purpose, in addition to having a good design, it's Function of Art is? A) social B) phys
Which word has the short u vowel sound?(1 point) rescue cactus human huge
Following the fall of the aztecs and other mesoamerican nations, the spanish established catholicism as the official religion of the region and forbade indigeno
when i hear the word “struggle” I think about….
What do you think is one factor that could affect the population of the monarch butterflies in Mexico?
how do you think your peers can improve your mental and emotional health? no choices just a honest opinion