Hardy007
Hardy007 Hardy007
  • 19-06-2022
  • Mathematics
contestada

Bob paid $ 9.90 for a box of crayons. How much did each crayon cost?

Respuesta :

nancychav nancychav
  • 19-06-2022
You need to know how many crayons are in the box. Once you know how many crayons are in the box then you divided $9.90 by the number of crayons. 9.90/n = cost of each crayon.

Have a nice day.
Answer Link

Otras preguntas

A spinner has five sections, labeled A, B, C, D, and E. The spinner is spun 60 times, and the results are recorded in the table. What is the experimental probab
what were stories told through symbols carved or painted on rocks
Two integers, a and b have a product of 15. what is the least possible sum of a and b?
how many times does 20 go into 50?
Which equation is shown on the graph? A. y=2x B. y=x+2 C. y=x D. y=1/2x
What “muscular tube” carries food between the pharynx and the stomach? A. small intestine B. epiglottis C. esophagus D. large intestine
1/4 and 2/3(write the fraction pair of fractions as pair of fractions with a common denominator)
How did the Mauryan and the Gupta empires lead to the spread of Hinduism or Buddhism?
abiotic and biotic factors of a river/ bank
Johnny weighs 97.356 pounds read and write this number in base ten numerals number names and expanded form