mandyisawesome2388 mandyisawesome2388
  • 16-07-2022
  • Mathematics
contestada

Customers can pick blueberries for $1.75 per quart. How much would one dozen quarts of berries cost?

Respuesta :

nancychav nancychav
  • 16-07-2022
Multiply 12 times $1.75= $21.00
Have a nice day!
Answer Link

Otras preguntas

HURRY QUICKLY Ashley is preparing for a horse riding competition. She has trained her horse for 4 hours and has completed 172 rounds. At what rate has Ashley ri
PLEASE help ASAP anyone ????????
Indentify the structures
What will happen to the velocity and momentum of each ball when the small ball hits the heavier large ball?
Fixed costs are $3,000, variable costs are $5 per unit. The company will manufacture 100 units and chart a 50% markup. Using the cost-plus pricing method, what
why HDI should high?​
draw styrenedraw the structure of cyrene ​
#SaveManifest Which is your fav. Manifest character???
Write two ratios equivalent to 24 : 9.
The mass of the Sun is 1.99 × 1030 kg. Jupiter is 7.79 × 108 km away from the Sun and has a mass of 1.90 × 1027 kg. The gravitational force between the Sun and