xiaoting4141 xiaoting4141
  • 17-07-2022
  • Mathematics
contestada

The cost of 25 apples is $18.50. What is the cost of one apple

Respuesta :

sadikshg123
sadikshg123 sadikshg123
  • 17-07-2022

Answer:

0. 74$

Step-by-step explanation:

$18. 50÷25=0. 74$

Answer Link

Otras preguntas

Differentiate the given function. y=x² √4x-3
I need to find the foci of this equation to answer my problem!
How do you write a supporting sentence?.
Does working out make you sleep more?.
Give me the answer of 3+3
Part B what are strengths and limitations of your model?
How many domestic stamps do I need for an international letter?.
2. Describe the site (at least two site factors), situation and mathematical location of your home Tulsa, Oklahoma?
Calculate number of moles in 3.01 X 10^23 atom of moles of rubidium
what is the volume of the figure below, which is composed of two cubes with side lengths of 5 units?