malikaa420 malikaa420
  • 20-07-2022
  • Mathematics
contestada

What is the unit price of a Mt. Dew if a six packs costs $2.70

Respuesta :

laylawilson7 laylawilson7
  • 20-07-2022

Answer:

270 uits

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Inertia describes which of the following? how long an object is how large an object is how difficult it is to change an object's motion how fast an
solve the linear equation: x-9=3/5x
ANSWER FAST!!! Usain Bolt ran the 2012 Olympic 100-meter race in 9.63 seconds. If he runs at this rate on a road with a speed limit of 25 miles per hour, how wi
What is the area of this face?
1. If you know the author’s last name, in which section of the library can you look for your book by author? nonfiction biography fiction reference
Which most effectively describes how changing from a hunter-gatherer Society to an agricultural society affected early human development 1.) at the onset of the
When pieces of a plant fall to the ground take root and become a new plant what type of reproduction has occurred
Tala wants to create a sound echo. She can create the echo using a pane of glass or a carpet square. Which one does she choose?
How many colonies were formed from expiration? 3 67 9 13
According to freud, _____ is the primary defense mechanism.