lylahatesmath22
lylahatesmath22 lylahatesmath22
  • 16-08-2022
  • Mathematics
contestada

Please help on this! 6th grade math! Brainliest for fastest and most accurate answer :)

Please help on this 6th grade math Brainliest for fastest and most accurate answer class=

Respuesta :

jesscmheasley jesscmheasley
  • 16-08-2022

Answer:

$28.67

Step-by-step explanation:

He bought 12.25 gallons and each gallon costs $2.34

12.25(2.34)  Multiply these two numbers together to get 28.67  We needed to round up to the nearest penny.

Answer Link

Otras preguntas

WHAT IS POLICE ETHICS OR ETHICS
can someone please help with this?
application of electroplating​
help please its overdue
Graph the equation of the line parallel to 2x−y=6 and passing through (-3, 1). Show work.
A letter to the district chief Executive complaining about increasing rate of child labor and suggest ways to curb it .​
To interrupt someone politely I would say Lo siento, O True O False
who Is William Harvey ? ​
Sam's class voted on whether or not to do science fair projects in groups. Out of 20 votes, 14 were in favor of working in groups. What percentage of the votes
n a distant solar system, a planet of mass 5.0 x 1024 kg orbits a sun of mass 3.0 x 1030 kg at a constant distance of 2.0 x1011 m. How many earth days does it t