it cost $220 for a group of 11 teens to go swimming at the local pool. how much does it cost per person?

use rates and unit rates​

Respuesta :

Answer:

20$

Step-by-step explanation:

220 ÷ 11 = 20

Therefore, It costs 20$ for each Teen to go to the pool

Hope this helps (: