Jerry's mom went grocery shopping for a football game. A pickle jar cost $3 each, oranges cost $0.25 each, and hot cheetos were $2 per bag. How much money did she spend in total if she bought 2 pickle jars, 12 oranges, and 5 hot cheetos bags?

Respuesta :

Answer:$19

3*2=6

5*2=10

.25*12=3.0

10+6+3=19

Step-by-step explanation:

Answer:

1fhfjjfjdjfjfjfjfjjfjfjfjrtjfj

Step-by-step explanation:

1x 2 jejdsjd