Taylor123c Taylor123c
  • 16-09-2022
  • Mathematics
contestada

Ay-Jiuan can buy 12 songs for $10, or she
can pay $0.85 per song. Which option has the lesser price per song?

Respuesta :

josue99yywuw josue99yywuw
  • 16-09-2022
Nose nsjwjwjqjwjhwjwbwbnwmwjwhwhw
Answer Link

Otras preguntas

If the equation of a line has a slope of 0 and passes through the point (3, 3), which form would be used to write the equation of the line?
What effects did the arrival of Europeans have on the native peoples of the americas?
How has our understanding of the universe changed over time?
The Tuskegee Study is an example of A. unethical medical experimentation. B. judicial monitoring of insurance decisions. C. insurance claims fraud.
find (f+g)(x) for f(x)=4x+1 and g(x)=x^2-5 A. x^2+4x-4 B. 4x^2-19 C. x^2+4x+6 D. 4x^3-4
In ancient times, the name for a bar or tavern was lesche café phatnai
A florist normally takes 20 hours to assemble 10 flower arrangements how long do it takes to do one flower arrangement
How different would life be for women today if the suffrage movement had never happened?
Which statement best describes the purpose of the Missouri compromise in 1820
Some of the food you can taste on Margarita Island are _____. a.)mate y facturas b.)empanadas con carne mechada, queso o cazón c.)helado de coco en su propia co