Isaac buys eggs and apples at the store. .He pays a total of $24.26. • He pays a total of $4.36 for the eggs. • He buys 5 bags of apples that each cost the same amount. Write and solve an equation which can be used to determine x, how much each bag of apples costs. Equation: Answer: x = Submit Answer​

Respuesta :

Each bag would cost 3.98$
Each bag would cost 3.98$ is going to be your answer