249344
249344 249344
  • 18-09-2022
  • Mathematics
contestada

Can someone help me on this

Can someone help me on this class=

Respuesta :

gibsonbp06 gibsonbp06
  • 18-09-2022

Answer:

A:90

B:120

Step-by-step explanation:

all you have to do is divide 360 by 4 and then divide 360 by 3

Answer Link

Otras preguntas

the vector used to transmit a gene segment is a
Ronald spent $133.55 on school clothes. he counted his money and discovered that he had $34.45 left. how much money did he originally have?
Help Me Please Urgent Help!!
What is the difference between plasma membrane and cell membrane?
what is 4=log9 6561 is exponential form
A 3-pound bag of apples costs $5.25. What is the unit price of a pound of apples? a) $1.25 b) $1.75 c) $2.25 d) $2.75 per pound At this rate, how many pounds
is brown v board of education strict or loose construction
what is p in 3m+6p+5f=20.10
Jef put a small box that is 12 inches long, 8 inches wide, and 4 inches tall inside a box that is 20 inches long,15 inches wide, and9 inches high. how much spac
Which of the following is not a reason war memorials are important? A) Memorials honor the family members of the dead B) Memorials allow visitors to experience