Sam gets $6.00 each week for allowance. he wants to purchase a toy that costs $24.00. he also wants to purchase a movie that costs $6.00. label your drawings with toy

Respuesta :

Answer:

$36

Step-by-step explanation:

$6.00+$24.00+$6.00