Thuntha Thuntha
  • 21-09-2022
  • Mathematics
contestada

if i have 3.6 pounds and their 1.42 per pound how much did i pay for the apples

Respuesta :

Sailor18 Sailor18
  • 21-09-2022

Answer:

$5.11

Step-by-step explanation:

3.6 x 1.42 = 5.112

Answer Link

Otras preguntas

number 19 please help
Can you please answer the following? The "job" is a tundra biologist! Brief description of your job (What do you do): Think about what a day on the job would l
what is a thesis, a prejudice, and a Conscientious?
Where is the best place to get preliminary information on a research paper Word of mouth From a book From an encyclopedia From a biography
Whenever important physicists are discussed, Galileo Galilei, Isaac Newton, and Albert Einstein seem get the most attention. However, as you’ve seen, Galileo fo
What is the answer to 20/3=
809 divide into 62 Can anyone help me with tis or give me the answer?
What is the mean of the values in the dot plot?
PLEASE HELP ME! The airspeed of a plane is its speed through the air. The groundspeed of a plane is its speed relative to the ground. The groundspeed of an air
Your sister is starting 9th grade next year and is thinking about going to college. What step would you recommend she take first? A.Fill out her FAFSA form B.S