stelianb stelianb
  • 19-10-2022
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP!! 90 POINTS REWARD!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Abdel wants to spend $12 on beans and rice. Beans, b, cost $5 per pound. Rice, r, costs $2 per pound. Abdel wrote 5b+2r=12 to represent this relationship. Complete the table.

PLEASE HELP 90 POINTS REWARD Abdel wants to spend 12 on beans and rice Beans b cost 5 per pound Rice r costs 2 per pound Abdel wrote 5b2r12 to represent this re class=

Respuesta :

Otras preguntas

Write a generic equation that can be used to convert the mass of a substance to volume using density.
Dr. wright is studying physiological changes when students are cheating. dr. wright sets up a study where participants are given a series of questions. some que
Evaluate the function when x=-3. G(x) = -x squared -7
the price of grapes at the grocery store is $1.44 per pound.There are approximately 0.45 kilograms in a pound.To the nearest cent,what is the price of grapes in
The mass of a normal helium nucleus is _____ times the mass of a normal hydrogen nucleus.
How do you say film photography in spanish?
Which of the following describe chemical properties? Check all that apply. A. Sugar burns in air to form water and carbon dioxide B. Mercury is a liquid at room
What type of appeal is Martin Luther King Jr. using in the third paragraph?
Which conclusion about f(x) and g(x) can be drawn from the table
convert fractions to decimals. 43.7