naveed992
naveed992 naveed992
  • 18-02-2017
  • Mathematics
contestada

Over the course of two weeks, Al spent $105.00 on lunch. What was the average cost per day

Respuesta :

dmks
dmks dmks
  • 18-02-2017
105/14= $7.50 a day.
Answer Link
texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 18-02-2017
In a 7 day week, 2 weeks = 14 days.......105 / 14 = 7.50 per day
Answer Link

Otras preguntas

A girl weighs 200 newtons. How much work does she do climbing 10 meters of steps?
How does an an electron microscope work?
What Does Pie Equal if it is not available
The periodic table shows that a carbon atom has six protons. This means that a carbon atom also has...
have many times does 246 go into 6
A girl weighs 200 newtons. How much work does she do climbing 10 meters of steps?
Solve the system, using any method.  y = x + 2 and x + 2y = 25
differenciate by first principles f(x) = 4x²-4x-3
what is the sum of 1/4  and 1/7
Materials that are poor conductors of thermal energy are called..... Materials that are good conductors of thermal energy are called ...