tyonnbrunner8
tyonnbrunner8 tyonnbrunner8
  • 21-02-2017
  • Mathematics
contestada

Use the unit price to find the total price 9 gallons a 1.92 per gallon

Respuesta :

Aurzi
Aurzi Aurzi
  • 21-02-2017
This is easy you don't have to do much
Here:
To find the total price all you have to do is multiply 1.92 by 9. 
Your answer should come out to $17.28
Anything other than that is wrong :)
If this helps plz brainlest me
If it doesn't then plz message me so we can go over it
Thank you!
Answer Link

Otras preguntas

What's a reduce fraction of 51/75 in simplest form
Ron painted part of a tiled section of his bathroom floor. the whole section was shaped like a rectangle. There were 35 square tiles in the section. How many ti
Which of the following explains how natural selection leads to evolution? A. Conditions in the environment reduce competition for resources within a species. B.
If the kinetic energy of a falling apple is 5.2 joules and its potential energy is 3.5 joules, what is its mechanical energy?
A football team gained 12 yards on one play, lost 40 yards on another, and gained 34 yards on the last play of the first half. They had already gained 345 alrea
What is the simplified form of square root 48n^9?
Which structure releases hormones that signal the tissue lining the uterus to thicken? A. Corpus luteum B. Developing follicle C. Fallopian tube D. Hypothalamus
What is the spinning Earth and the suns heat generate
Tanx+ square root of 3=0
What are real life examples of vacuoles?