queenlori2012 queenlori2012
  • 18-01-2023
  • Mathematics
contestada

A bakery recieves an oder of 1600 cookies if 12 cookies are packed in each bag will 132 bags be enough

Respuesta :

Otras preguntas

how to find the unit rate of 14lb for $2.99
If 2 pounds of strawberries cost $4.50,how much would 3 pounds cost?
The United States has never had a quota for how many immigrants are allowed into the country. a. True b. False
which of the following best illustrates a pair of sentences that are joined by an understood relationship?
what is the least number that has both 6 and 10 as factors
Without the force of friction, people would not be able to walk. a. True b. False
How to set up 701 km -523 km 445 m
Sherman served as a superintendent of what future university?
how is army jrotc different 100 years ago
If jeannie eats 1,840 calories a day ,how many calories will she have eaten after 182 days?