MathmaticsGirl MathmaticsGirl
  • 16-03-2017
  • Mathematics
contestada

If Olivia buys six 12 packs of fruit snacks for $14.40, how much does each fruit snack cost?

Respuesta :

rolatam313 rolatam313
  • 16-03-2017
14.4/6= $2.4 each 12 pack of fruit snack.
$2.4/12= $ 0.2 each fruit snack cost.

Good luck :)
Answer Link

Otras preguntas

Why did ancient historians call Egypt “the gift of the Nile”?
Every now and again, a story will pop up about some famous sports figure using banned substances like steroids. Why do these athletes take these substances? Are
In the first paragraph of "The Strange Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde," what is Dr. Jekyll concerned about? He is worried about his declining appetite. He is a
PLEASE HELP! Use the map below to provide answers to the following questions.
How did irrigation affect the food that was produced
Please help I'll give 40 points
What do effective treatment options provide
minutes plants and animals, collectively known as plankton, grows when they are exposed to sunlight and food which correction should be made
Please help with math 30 points
In 1925, the Scopes Trial that took place in Dayton, Tennessee, represented a clash between what two ideas? individual rights and national security nativist sen